kkv
04 خرداد 1402 - 11:33

دومین جشنواره گلاب‌گیری در بانه برگزار می‌شود

سرپرست اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بانه گفت: دومین جشنواره گلاب‌گیری در روستای سیاحومه از توابع بخش نمشیر شهرستان بانه برگزار می‌شود.

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بانه اظهار کرد: دومین جشنواره گلاب‌گیری در روستای سیاحومه از توابع بخش نمشیر شهرستان بانه برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره روز یکشنبه ٧ خردادماه سال‌جاری با همکاری فرمانداری بانه، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، بخشداری نمشیر و گلاب و عرقیجات رشید بانه در روستای سیاحومه برگزار می‌شود.

سرپرست اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بانه اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره، معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های گردشگری کشاورزی، جذب گردشگر و افزایش رونق کسب و کارهای مرتبط با صنعت گل ‌و گلاب‌گیری در این شهرستان است.

وی با بیان اینکه شهرستان بانه یکی از خاستگاه‌های گل محمدی در استان و غرب کشور است، افزود: روستای سیاحومه از توابع بخش نمشیر بانه با پرورش گل‌محمدی و گلاب‌گیری توانسته است به یکی از پتانسیل‌های ارزشمند این شهرستان برای جذب گردشگرتبدیل شود.

حسینی یادآور شد: امیدواریم با برگزاری چنین جشنواره‌هایی ضمن حمایت از فعالان این حوزه، در راستای رشد و شکوفایی این صنعت در منطقه گام‌های موثر و مثبتی برداریم.

انتهای پیام/2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237525